Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Była Rzecznik Urzędu Miasta wygrywa proces o zniesławienie.

Sprawa dotyczy Piotra Kowalkowskiego, administratora lokalnego kanału telewizyjnego na portalu społecznościowym Facebook. To właśnie na nim rok temu opublikował on materiał filmowy, w którym wg Sądu poniżył Ninę Mirgos Kilanowską w opinii publicznej i naraził  na utratę zaufania potrzebnego dla piastowania stanowiska rzecznika prasowego i pracownika samorządowego. Nieprawdziwie zarzucił jej postępowanie polegające na prostytucji, szpiegowaniu, udostępnianiu haków, kupczeniu informacjami na rzecz osoby trzeciej i przeciw interesom pracodawcy, w oparciu o możliwości, jakie dawało stanowisko rzecznika prasowego w Urzędzie Miasta Żyrardowa. Przypisał jej cechy słabego rzecznika prasowego, osoby nielojalnej wobec pracodawcy, osoby sprzedajnej i uzależnionej od sponsorów, czyli czyn z art. 212 § 2 Kodeksu karnego w zbiegu z art. 216 § 2 Kodeksu karnego.

Sąd badając sprawę orzekł, że Piotr Kowalkowski jest winny zrzucanym mu czynom, zasądził na rzecz byłej rzecznik prasowej 3 tysiące zadośćuczynienia, 3 tysiące grzywny oraz zapłatę kosztów sądowych. Zdaniem Sądu wina oskarżonego nie budzi żadnych wątpliwości.

W mowie końcowej Piotr Kowalkowski wnosił o oddalenie pozwu w całości oraz o publikację wyroku w lokalnych mediach. Sąd przychylił się tylko do drugiego wniosku – Sąd podał wyrok do publicznej wiadomości, będzie on publikowany na stronie urzędu miasta przez 7 dni. Po ogłoszeniu wyroku Piotr Kowalkowski zapowiedział apelację. Wyrok jest nieprawomocny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close