Breaking NEWSNa sygnale!

Brak sygnału w kablówce efektem działań operacyjnych policji

Dzisiaj rano policjanci wykonali przeszukania i zabezpieczenia sprzętu w popularnej lokalnej telewizji kablowej, zatrzymali też cztery osoby. Do czasu wyjaśnienia sprawy sygnał telewizyjny będzie niedostępny.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Żyrardowie we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Radomiu równocześnie zatrzymali cztery osoby podejrzane o naruszenie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Grozi ima nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Od ubiegłego roku policjanci z Żyrardowa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie prowadzili postępowanie w sprawie naruszenia art. 116 ust. 1 i 3 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych przeciwko właścicielom jednej ze spółek cywilnych z branży mediowej. Dzisiaj rano cztery grupy policjantów zatrzymały cztery osoby podejrzane o te przestępstwa. Na polecenie prokuratury policjanci wykonali także przeszukania i zabezpieczenia sprzętu spółki, dlatego mieszkańcy Żyrardowa odbierający telewizję za pośrednictwem popularnej w mieście sieci kablowej nie będą mogli odbierać sygnału do czasu wyjaśnienia sprawy.

3 komentarzy

  1. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem trzeba wziąć się w garść i zmusić spóldzielnie albo z niej poprostu wyjśc, bo skoro nie chce się dopuścić konkurencji do bloków typu Vectra i innych opertatorów to chyba nie będzie innego wyjścia albo zrezygnować z telewizji kablowej ISKO lepiej zrezygnować z nich usług i przejść na telewizje naziemną cyfrową i tak musimy opłacić abonament telewizji RTV to po co mamy płacić doodatkowo za telewizje kablową, która jak widać nawala nie tylko jeśli chodzi o internet ale i telewizje ja osobiście będę wszystkich przekonywał do wyjścia ze spółdzielni i zawiązania wspólnoty będzie taniej i nie będziemy narzekać na odbiór a sam będę korzystać z jakiegoś mobilnego operatora nie mówie tutaj o pomarańczy, która jak wie jest najgorszym wyborem. Niech wybierze rozsądek a nie reklamy!

  2. Zapłaciłam abonament RTV, zapłaciłam abonament do ISKO i co z tego? Czy organy ścigania nie mogą w inny sposób prowadzić postępowania, tylko pozbawiając mieszkańców miasta dostępu do telewizji. Aż się boję pomyśleć, co nas czeka gdy postępowanie dotyczyć będzie spółek energetycznych, wodociągów czy innych dostarczających media mieszkańcom miasta.

  3. Postepowania takie tocza sie mcami i kto nam zwroci pieniadze? Prokuratura? To jest nie fair.Mam zaplacone z gory za caly rok…to jest oszustwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close