Breaking NEWSNa sportowo!Wydarzenia

Babilon MMA 7: karta walk w komplecie, Sudolski z nowym rywalem

Arkadiusz Jędraczka doznał groźnej kontuzji, która wykluczyła go z występu na gali Babilon MMA 7. W piątek 25 stycznia w Żyrardowie zastąpi go Marcin Filipczak. Do karty zostały dodane również dwa pojedynki amatorskie.

Doświadczony Jędraczka w Żyrardowie miał się zmierzyć z Łukaszem Sudolskim. Podczas ostatnich treningów przed walką zawodnika stołecznego klubu Nastula Team dopadł jednak pech. „Rooney” zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Ta kontuzja wyłączy go z treningu i startów na kilka miesięcy. Tomasz Babiloński został zmuszony do poszukania zastępstwa i ta sztuka mu się udała.

W Żyrardowie rywalem Sudolskiego będzie Marcin Filipczak. Występ na gali Babilon MMA 7 będzie dla reprezentanta klubu Octopus Pabianice zawodowym debiutem. W amatorskiej karierze, według oficjalnych źródeł, Filipczak wygrał pięć pojedynków i przegrał jeden. Pojedynek z utalentowanym i mocnym w każdej płaszczyźnie Sudolskim będzie dla Filipczaka najtrudniejszym testem w dotychczasowej przygodzie z MMA.

Do karty walk Babilon MMA 7 dodane zostały również dwa pojedynki amatorskie. W obu wystąpią przedstawiciele żyrardowskiego klubu Academia Gorila: Mateusz Nowakowski oraz Lara Fornal. Nowakowski zmierzy się Kacprem Michałowskim z Team Tczew, natomiast Fornal podejmie Izabelę Walczak (Górnik Łęczna).

Arcyciekawie zapowiadają się pojedynki wieczoru, a na plan pierwszy wysuwa się starcie w wadze ciężkiej pomiędzy doświadczonym Michałem Kitą i nieobliczalnym Arturem Głuchowskim. Równie interesująco zapowiada się starcie czołowych przedstawicieli dywizji piórkowej w Polsce: Daniela Rutkowskiego i Łukasza Rajewskiego. Ponadto w Żyrardowie wystąpią Kamil Oniszczuk, Piotr Niedzielski, Michał Pietrzak, Piotr Kacprzak czy Dawid Śmiełowski.

Bilety na galę można jeszcze nabywać w serwisie eventim.pl. Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna na antenach grupy Polsat.

Karta walk Babilon MMA 7: 

Walka wieczoru
120,2 kg: Michał Kita (17-10, 9 KO, 6 Sub) – Artur Głuchowski (6-5, 1 KO, 2 Sub)

Karta główna
65,8 kg: Daniel Rutkowski (6-2, 5 KO, 1 Sub) – Łukasz Rajewski (8-4, 5 KO, 1 Sub)
77,1 kg: Kamil Oniszczuk (6-0, 1 KO, 1 Sub) – Guilherme Cadena Martins (25-15, 2 KO, 21 Sub)
70,3 kg: Piotr Niedzielski (11-4, 3 KO, 5 Sub) – Alexander Gorshechnik (11-2, 5 KO, 2 Sub)
83,9 kg: Michał Pietrzak (6-3, 1 KO, 2 Sub) – Marius Bagdonas (6-8, 2 KO, 3 Sub)
93 kg: Łukasz Sudolski (2-0, 1 KO) – Marcin Filipczak (pro debut)
67 kg: Piotr Kacprzak (1-0, 1 Sub) – Dawid Śmiełowski (3-0, 2 KO, 1 Sub)

Karta wstępna (transmisja na stronie facebook.com/babilonmma)
Walka amatorska: Mateusz Nowakowski – Kacper Michałowski
Walka amatorska: Lara Fornal – Izabela Walczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close