Na sygnale!

Areszt dla niedzielnego sprawcy wypadku

Za kolejne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów oraz za zabór i użycie samochodu bez zgody właściciela, a także za podrobienie podpisów na policyjnych dokumentach odpowie 34-letni sprawca zdarzenia drogowego, zatrzymany w niedzielę przez grodziskich policjantów. Kierowca volkswagena z prawie 3 promilami alkoholu w organizmie okazał się również poszukiwany do odbycia kar za wcześniejsze liczne przestępstwa. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Krzysztofa M. na 3 miesiące.

W niedzielę przed 14.00 na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Teligi doszło do zdarzenia drogowego z udziałem volkswagena i fiata. W wyniku zderzenia obu pojazdów i uderzenia w słup, pasażerka fiata i jej 2-letnie dziecko trafili do szpitali. Kierowca volkswagena nie udzielił pomocy poszkodowanym i odjechał z miejsca zdarzenia, gdzie został element zderzaka z tablicą rejestracyjną auta. Kilka ulic dalej policjanci znaleźli porzucony uszkodzony samochód.

Dalsze działania grodziskich policjantów doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania kierowcy volkswagena i zatrzymania 34-latka. Wynik badania stanu trzeźwości wskazał prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna próbował ukryć swoją tożsamość podając i podpisując się danymi innej osoby. Po ustaleniu prawdziwych danych okazało się, że Krzysztof M. był wcześniej sześciokrotnie karany za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany do odbycia kar za wcześniejsze liczne przestępstwa. Policjanci ustalili również, że 34-latek samowolnie zabrał volkswagena właścicielowi i porzucił uszkodzone auto po spowodowaniu zdarzenia drogowego.

Wykonane do tej pory czynności pozwoliły na przedstawienie Krzysztofowi M. trzech zarzutów karnych. Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz za zabór i krótkotrwałe użycie samochodu, a także za podrobienie podpisów na policyjnych dokumentach. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Close
Close