Na sportowo!

Amatorski Turniej Koszykówki dla prawdziwych mężczyzn 35+

W ostatni weekend (09-10 marca) na hali sportowej AQUA odbyła się kolejna edycja Amatorskiego Turnieju Koszykówki dla prawdziwych mężczyzn w kategorii 35+ o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego. Do turnieju zgłosiły się drużyny w większości składające się z byłych zawodników żyrardowskich klubów, łącznie 6 drużyn podzielonych na 2 grupy.

W meczach piątkowych grupę A wygrała drużyna Winnych a grupę B – Too Late. Natomiast w starciach sobotnich swoje półfinały wygrali Anaco Brwinów oraz Winni i to oni spotkali się w ścisłym finale. Ostatecznie, po raz trzeci z rzędu, Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa trafił do drużyny Winnych, która pokonała Anaco Brwinów 68-53. W meczu o trzecie miejsce drużyna Nalewany Ludwik z Colą pokonała Too Late 85-37.

„Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy rozegrać kolejny turniej dla zawodników 35+. Tradycyjnie wszyscy byli zadowoleni i dziękowali, że mogli aktywnie spędzić weekend, pobiegać po parkiecie i spotkać się z przyjaciółmi. Chciałbym pogratulować zwycięskiej drużynie oraz wszystkim, którzy wspierają nasze amatorskie turnieje” – powiedział główny organizator Robert Janiszewski.

Turniej niewątpliwie urozmaiciły 2 ciekawe konkursy:

1. Skills Challenge ( test umiejętności ) – zwyciężył Marek Białkowski z Too Late

2. Konkurs Rzutów za 3 pkt. – wygrał Grzegorz Kakietek z Kajko i Kokosz.

Okazałe puchary oraz statuetki dla wszystkich drużyn wręczyli Marcin Rosiński Przewodniczący Rady Miasta Żyrardowa, Ryszard Adamiak Prezes AQUA Żyrardów, Leszek Kamiński Członek Zarządu Powiatu Żyrardowskiego, Monika Gwiaździńska-Wrzesień Radna Rady Miasta Żyrardowa oraz sponsorzy lokalnych firm.