Breaking NEWS

Alerty drugiego stopnia przed upałami !

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega – do czwartku w niektórych regionach Polski będzie bardzo upalnie. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego, drugiego, a nawet trzeciego stopnia. Wydano też prognozę zagrożeń.

W województwie mazowieckim obowiązuje alert drugiego stopnia, we wszystkich powiatach. Temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie w tych regionach – jak prognozuje IMGW – od 30 do 34 stopni, w nocy zaś nie spadnie poniżej 18-21 st. C, a miejscami poniżej 22 st. C.

Ostrzeżenia meteorologiczne (IMGW)

Ostrzeżenie drugiego stopnia mówi o tym, że „przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych”.

Podczas upałów należy unikać słońca, a jeżeli musimy wyjść należy zadbać o zakrycie głowy i wodę. Powinno się wypijać od 3 do 4 litrów wody na dobę.

Upały nie ustąpią w czwartek, a dodatkowo mogą wystąpić burze.

Prognoza ostrzeżeń na czwartek (IMGW)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close