Ważne!Żyrardów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna

W powiecie żyrardowskim 28 osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Żyrardowie informuje, że na godzinę 13.00 w dniu 26.04.2020 r sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu żyrardowskiego związana z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19 przedstawia się następująco:

  • łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 117/3;
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 24/(0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
  • łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 21/2;
  • łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/(ostatnia doba): 0/0;
  • łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 28/1;
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 07/2;
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0;

Powiększa się także bilans zakażeń w województwie mazowieckim. Na terenie całego województwa mazowieckiego do dzisiaj zanotowano  2 348 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W szpitalach z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 przebywa 470 osób, do dziś zanotowano 174  zgony, a wyzdrowiało 536 osób.

Pozostałe informacje opisujące sytuację związaną z epidemią publikowane są na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl, na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego www.gis.gov.pl, i na rządowej stronie – https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

Back to top button
Skip to content