Na sportowo!

Adam podwójnym Mistrzem Polski!

W dniach 7-9 czerwca na pływalni Floating Arena w Szczecinie odbyły się 53. Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, gdzie wystartowało ponad 200 zawodników z całej Polski.
Po raz kolejny w zawodach wystartował utalentowany żyrardowski pływak Adam Wiśniewski, reprezentujący Żyrardowskie Powiatowe WOPR, startując w konkurencji Junior (16-18 lat).

Dla naszego zawodnika mistrzostwa rozpoczęły się od wyścigu na 200m z przeszkodami, gdzie spisał się rewelacyjnie uzyskując drugi wynik i zostając tym samym vice-Mistrzem Polski. W kolejnej konkurencji 100 m ratowania manekina w płetwach rozgrywanej po przerwie obiadowej, w której liczą się przede wszystkim silne nogi, nasz 16-latek dokonał rzeczy wręcz niebywałej, pewnie wygrywając konkurencję i zdobywając złoty medal i tytuł – Mistrza Polski Juniorów.

Ledwie Adam zszedł z podium, a już czekała na niego kolejna konkurencja – 50 m ratowanie manekina. W tej konkurencji zawodnik musi wykazać się takimi umiejętnościami jak technika i szybkość. Jest to bardzo trudna konkurencja, gdyż moment nieuwagi może kosztować utratę cennych sekund. Oprócz szybkości pływania i holowania, ważne jest także sprawne wydobycie manekina, na którym można zyskać nawet kilka sekund. Zażarta rywalizacja dała Adamowi kolejny medal na tych mistrzostwach, tym razem brązowy, zaś wyrównany poziom zawodników spowodował, że do najlepszego z nich Adam stracił jedynie 0,2s. Pierwszy dzień zawodów żyrardowianin zakończył więc z kompletem kolorów medali.

Ostatnią konkurencją dla Adama było 100 m ratowanie kombinowane rozgrywane dnia następnego. Konkurencja ta należy do jednej z trudniejszych. Oprócz szybkości pływania, wydolności tlenowej oraz dobrej techniki holowania potrzebne są żelazne nerwy i dobre nastawienie psychiczne… kryzys następuje, gdy po 50-ciu metrach przepłyniętych kraulem niemal na max swoich możliwości, trzeba jeszcze płynąć 17,5m pod wodą. Adam Wiśniewski okazał się bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej (16-18 lat) i pewnie zwyciężył o 4 sekundy nad następnym zawodnikiem, deklasując tym samym rywali i zapewniając sobie drugi tytuł Mistrza Polski.
Całkowity dorobek medalowy sprawił, że Adam zajął I miejsce w Klasyfikacji Generalnej Juniorów oraz 5. miejsce wśród multimedalistów ze wszystkich kategorii wiekowych.

Ogromne gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close