Breaking NEWSCo słychać na mieście?Gospodarka

Absolutorium dla Prezydenta

Podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta, Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu Miasta Żyrardowa za 2019 r.

Skarbnik Miasta Anna Krupa szczegółowo omówiła zagadnienia dotyczące realizacji budżetu Miasta Żyrardowa za rok 2019, podkreślając, że Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie, bez żadnych zastrzeżeń, zaopiniowała sprawozdanie finansowe Miasta. Łączne dochody Miasta ze wszystkich źródeł, w roku 2019, ukształtowały się na poziomie blisko 226,6 mln. zł, zaś wydatki na poziomie około 222,6 mln. zł.

Prezydent podziękował Radzie Miasta za udzielone wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonanego budżetu, podkreślając dotychczasową dobrą współpracę, dzięki której możliwa jest efektywna praca Samorządu na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Na 25 czerwca 2020 roku zaplanowano specjalną Sesję Rady Miasta, podczas której zostanie omówiony wpływ kryzysu wywołanego przez COVID-19 na stan finansów miasta Żyrardowa.

2 komentarzy

  1. dzięki za news i za inne,ale nie ma wyników głosowania;oczywiście można wejść na video z sesji,ale warto podać wyniki.Zobaczymy co dalej,a każdy ocenia jak chce,ale ogromna ulga,że wiadoma afera tak się skończyła jak się skończyła,no przynajmniej na razie takie są jej efekty;czy się faktycznie skończy ła to inna rzecz.Dobrze,że potoczyło się to w tę stronę,a szło w zupełnie inną.zobaczymy jak będzie z budżetem za 2020 i co z tego mają,mieć będą mieszkańcy faktycznie.Ale tak spokojnie dawno nie było,w dobrym znaczeniu tego co ów spokój zawiera.:) oby tylko z dobrej strony znów o mieście i wydarzeniach,ludziach mówiono w całym kraju w danej sytuacji,czy na przyszłość,choć wiaodmo,różnie być może,a niedawna historia na Jasnej też odbiła się echem..czy takim jak niektórzy myśleli,czy znacznie mniejszym to jużi nsza rzecz.Tak więcniech każdy ocenia jak chce,zasięga informacji,szuka wiedzy nt.takich czy innych decyzji,działań efektów,jeśłi ma gdzie i od kogo i ją uzyska oczywiście,ale jest o wiele lepiej wg.mnie o wilee lepiej niż się zanosiło i niż mogło,no chyba,że tego ktoś oczekiwał,czy więcej,czy czego innego oczekuje,etc.Pozdr.

Dodaj komentarz

Close
Close