Co słychać na mieście?

4 920 000 zł dla Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej

PGK Żyrardów pozyskało środki unijne i rozpoczyna kolejną inwestycję na terenie miasta, tym razem wartą blisko 5 mln zł. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej, to dla blisko 720 mieszkańców, możliwość skorzystania z nowoczesnej infrastruktury kanalizacyjnej.    

Rok 2020 to dla PGK Żyrardów i mieszkańców miasta Żyrardowa, kolejna faza projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w mieście Żyrardów – etap III”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Jego wartość wynosi 51 019 344,74 zł w tym dofinansowanie z Funduszu Spójności 26 621 430,52 zł. Zaplanowane na kilka lat inwestycje, obejmują aż 27 różnych zadań, z których blisko połowa została już zrealizowana. 

 „W tym roku PGK Żyrardów prowadzić będzie kolejne znaczące dla miasta przedsięwzięcia. Dzięki środkom unijnym oraz własnym, powstanie sieć kanalizacji sanitarnej o długości 6,78 km w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej w Żyrardowie. Spółka  podpisała umowę na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania nr 4. wchodzącego w skład głównego projektu. Wartość zadania to 4 920 000 zł. Wykonawca rozpoczął prace w styczniu 2020 roku i zobowiązany jest wykonać je w terminie do 20.11.2021 roku czyli w ciągu 24 miesięcy od daty zawarcia umowy.” – informuje Hanna Kosela, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Żyrardów. 

Teren budowy obejmuje ulice: Twardowskiego, Witosa, Zaciszna, Marcowa, Pogodna, Podmiejska, Waligóry, Horodyskiego, Batalionów Chłopskich, Stanclika, Herberta, Lutosławskiego, Baczyńskiego, Kurpińskiego, Szymanowskiego w Żyrardowie. 

Włączenie nowo budowanej sieci kanalizacji sanitarnej w istniejącą infrastrukturę nastąpi w ulicy Rotmistrza Pileckiego.       

Pierwsza faza wykonania robót budowlanych dotyczy obszaru u zbiegu ulic Lutosławskiego i Rotmistrza Pileckiego. Z początkiem tego roku roboty one będą wykonywane w ulicach: Lutosławskiego, Baczyńskiego, Kurpińskiego, Szymanowskiego, Herberta i Witosa. Wiosna przyniesie kontynuację robót budowlanych w ulicy Witosa  oraz rozpoczęcie prac  w ulicach: Waligóry i  Horodyskiego. Latem, roboty rozpoczną się w ulicach: Batalionów Chłopskich, Podmiejskiej, Marcowej i Zacisznej oraz w dalszym ciągu w ulicy Witosa. Jesienią  w ulicach Stanclika i Pogodnej postępować będę dalsze prace, podobnie jak w ulicach Marcowej, Zacisznej, Twardowskiego, Waligóry i Witosa. Realizacja robót budowlanych w 2020 roku w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej  będzie oczywiście zależała od  sprzyjających warunków atmosferycznych, które są istotnym czynnikiem umożliwiającym osiągnięcie założonego celu.

Dzięki prowadzonym inwestycjom, ponad 720 osób będzie mogło skorzystać z podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej.

Podczas prowadzonych robót na terenie Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pieszym i samochodowym. Prosimy o Państwa zrozumienie jednocześnie zapewniając, że dochowamy wszelkiej staranności by ewentualne utrudnienia były dla Państwa jak najmniej dotkliwe. Pracujemy dla Państwa komfortu z góry dziękując za wyrozumiałość. O wszelkich utrudnieniach w związku z pracami w poszczególnych ulicach, będziemy na bieżąco informować na Facebooku PGK Żyrardów.

Wszystkich mieszkańców, którzy zainteresowani są postępami prac na obszarze Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej oraz dalszymi zadaniami wynikającymi z projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w mieście Żyrardów – ap III” bądź podłączeniem do nowo wybudowanej infrastruktury, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z Biura Obsługi Klienta PGK od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 a w środy do 18.00. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat przyłączenia do sieci i pomożemy we wszystkich formalnościach. Od listopada 2019 r. wprowadziliśmy do naszej oferty nową usługę: „Przyłącze wod-kan all inclusive”. PGK w imieniu inwestora między innymi przygotuje kompleksowy projekt wodno – kanalizacyjny, zajmie się stroną geodezyjną, uzyska niezbędne zgody, opracuje plan organizacji ruchu, zamontuje konsolę wodomierzową pod przyłącze i przygotuje umowę na dostawę wody, odbiór ścieków. 

Źródło
UM Żyrardów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close