Breaking NEWSCo słychać na mieście?

300 tysięcy złotych na pomnik zatwierdzone razem z budżetem na 2018 rok.

 

21 grudnia podczas sesji Rady Miasta Żyrardowa zatwierdzony został budżet na 2018 rok.

Na wniosek radnego Jerzego Jankowskiego rada miasta przesunęła pieniądze z działu Kultura i Ochrona Dziedzictwa Narodowego, w którym mieści się m.in działalność Centrum Kultury kwoty 150 tysięcy złotych oraz z działu Administracja Publiczna również 150 tysięcy złotych.

Dziękujemy radnemu Robertowi Rybickiemu za zaprezentowanie wyników głosowania, które było aktywne od kilkunastu dni na naszym portalu.

1327 osób opowiedziało się przeciwko finansowaniu pomnika z pieniędzy publicznych. Za wydatkowaniem pieniędzy na pomnik zagłosowało 111 osób.

Żaden z radnych, oprócz p. Roberta, nie chciał się wprost odnieść do wyników tego głosowania. Prezydent Wojciech Jasiński w ogóle nie podjął tematu pomnika.

Więcej szczegółów dotyczącego budżetu możecie Państwo odnaleźć w naszym artykule https://zyrardowskie.pl/budzet-z-rekordowym-dlugiem-63-mln-zlotych/ oraz w projekcie uchwały budżetowej dostępnej w Biuletynie Informacji Publicznej – http://www.bip.zyrardow.pl/plik,21169,projekt-uchwaly.pdf

Dziękujemy wszystkim głosującym osobom za poświęcony czas i wyrażenie swojej opinii na ten temat.

A jak to robią inni? Zapraszamy do lektury:

https://plus.poranny.pl/wiadomosci/a/pomnik-dmowskiego-nie-powstanie-radni-nie-chca-dac-300-tys-zl,12785939

https://lublin.onet.pl/lublin-radni-za-budowa-pomnika-ofiar-ludobojstwa-na-wolyniu/1n3v4r

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22641685,watpliwosci-wokol-pomnika-ak-ile-pieniedzy-ktore-miejsce.html

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,milion-na-pomnik-poety-jak-to-latwo-byc-rozrzutnym-z-cudzego,230843.html

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/mogilno/a/mieszkancy-strzelna-sami-zbiora-pieniadze-na-pomnik-powstancow,12353149/

http://krknews.pl/smiala-propozycja-dla-radnych-oddajcie-diete-a/https://sadeczanin.info/wiadomosci/jak-uzbierac-w-nowym-saczu-pieniadze-na-marszalka-i-kasztanke-ktory-zajmie-miejsce-po

Jeden komentarz

  1. Najpierw szpital, potem muzeum i pomniki. Wstyd dla mieszkańców, chodniki z czasów komuny się sypią brak samochodu do przewożenia pacjentów na badania RTG i USG {szpital pawilonowy}. Jak tu żyć, młodzi powyjeżdżali starsi zostali, Żyrardów się wyludnia a im się pomników zachciewa bo wybory idą. Okna powstawiajcie, bo chorzy marzną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close