Kulturalnie

30 lat Telewizji Żyrardowskiej

W Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr1 w Żyrardowie odbyła się w dniu 6 marca konferencja pod tytułem „Technikum fotografii i multimediów – nowoczesna edukacja w Zespole Szkół nr 1”, połączona z jubileuszem 30 –lecia Telewizji Żyrardowskiej. W programie znalazły się wykłady o roli mediów społecznościowych oraz o tzw. dobrych praktykach w kształceniu zawodowym. Wygłosiły je” – redaktor TVP 3 Anna Wrzesień i Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Żyrardowie Barbara Gruchal.

W drugiej części spotkania goście obejrzeli projekcję filmów o powiatowych szkołach i o Żyrardowie autorstwa Grzegorza Nowakowskiego twórcy Telewizji Żyrardowskiej, założyciela i Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Wideofilmowców.

Jubileusz był okazją do złożenia Grzegorzowi Nowakowskiemu podziękowań, życzeń i nagród. Jubilat otrzymał z rąk Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Medal . „Pro Masovia” wręczył Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński. Podziękowania i życzenia przekazali także: Wicestarosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz, w imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa szef promocji Miasta Łukasz Kasperczyk, przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych: TPŻ – Barbara Rzeczycka, Wspólnota Żyrardowa – Krystyna Lenarczyk, NSZZ „Solidarność”-  Bogdan Zieliński a także przyjaciele Pana Grzegorza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close